Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Błotniki do naczep DOMAR

2021-06-23

Błotnik jest nieodzownym elementem wyposażenia naczepy, wymaganym przez przepisy drogowe (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia § 11. 1).

Poza tym nie da się zakwestionować, że spełnia swoją funkcję jako ochrona karoserii i podwozia przed kamieniami oraz zimową mieszanką solno-błotną. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę błotników na standardową średnicę koła naczepy czyli 22,5”, wyprodukowanych przez absolutnego lidera na rynku – włoską firmę DOMAR.


Błotniki DOMAR są wykonane z najwyższej jakości, opatentowanej mieszanki polipropylenu. Ten wyjątkowo dopracowany rodzaj plastiku jest odporny na uszkodzenia wynikające z uderzeń, wibracji i zmian temperatur (w zakresie od-50 ° do + 80 °), a także ekstremalnego promieniowania słonecznego. Błotniki DOMAR nie tylko nie pękają, ale też nie odbarwiają się i nie odkształcają, tak jak to się często zdarza w przypadku ich chińskich czy tureckich zamienników.


DOMAR produkuje błotniki w bardzo licznych konfiguracjach szerokości, średnicy i obwodu. Najpopularniejszym produktem przeznaczonym do naczep, jest błotnik 22,5”, DK4175 (najczęściej kupowany do marek Bodex, Zasław i Feber). Charakteryzuje się możliwością montażu bezpośrednio na rurę, w taki sposób, że nie widać uchwytów montażowych.


Kolejny bestseller to błotniki do naczep Bodex, Gras, Janmil i Wielton, Nova, CMT – zintegrowane z regulowanymi uchwytami do montażu z serii DK2575. Istnieje też wersja DK2675 o takich samych wymiarach, również z uchwytami, różniącą się wyłącznie wizualnie - obecnością charakterystycznego dla DOMARU białego paska. Często kupowany jest również model 22,5”, DK2975 (do naczep Koegel, Schmitz, Kempf).


Większość użytkowników wybiera modele z uchwytami zamontowanymi fabrycznie, takie jak opisane powyżej. Osobom, które wolą błotniki gładkie, dające możliwość konfiguracji z gamą dostępnych uchwytów można polecić model DK1675 22,5”, (do naczep Bodex, Zasław, Feber Janmil, Gras, CMT, Wielton).


Do silonaczep i cystern (BC-LDS, Willig, Spitzer, Omeps, Feldbinder,STOKOTA) przeznaczone są błotniki nieco dłuższe niż standardowe, np. DK2580, fabrycznie wyposażone w uchwyty montażowe lub DK1580 – bez uchwytów.


Oprócz błotników i uchwytów oferujemy wszystkie niezbędne akcesoria do naczep, m.in.: chlapacze antyrozbryzgowe (DK6660), kliny pod koła E53 firmy LOKHENzbiorniki na wodę firmy LOKHENLAGO i skrzynki narzędziowe firmy BAWER i LAGO.

Polecane

Błotniki z regulowanymi uchwytami do naczep

Błotniki z regulowanymi uchwytami do naczep

227,33 zł - 253,36 zł brutto/1szt.
Chlapacz naczepy fartuch

Chlapacz naczepy fartuch

247,00 zł brutto/1szt.
Błotnik polietylenowy, gładki, seria DK15

Błotnik polietylenowy, gładki, seria DK15

59,80 zł - 170,00 zł brutto/1szt.
pixel