Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tablice wyróżniające samochody ciężarowe

( ilość produktów: 5 )

W polskim prawie funkcjonuje ustawa regulująca wymogi dotyczące stosowania tablic wyróżniających. Elementy te mają w założeniu chronić przed wieloma ryzykami poprzez poinformowanie innych użytkowników dróg o dużych pojazdach lub nietypowych ładunkach. Właśnie z tego powodu zakup wysokiej jakości tablic odblaskowych gwarantuje znaczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, lecz aby elementy te były odpowiednio wydajne, powinny cechować się wysoką jakością wykonania i możliwościami ochronnymi. W naszym sklepie dostępne są jedynie najlepsze tablice wyróżniające i odblaskowe w sieci, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania.

Budowa tablic odblaskowych

Tablice wyróżniające pojazdy mają nieskomplikowaną budowę. Na spodniej stronie znajduje się warstwa bardzo mocnego kleju, który jest odporny na działanie wszystkich warunków atmosferycznych, dlatego zachowuje swoją lepkość zarówno podczas upalnej pogody, jak i podczas chłodu czy deszczu lub zamieci śnieżnej. Na rynku znajdziemy także modele mocowane w sposób mechaniczny za pomocą wkrętów. Ich podstawową zaletą jest najwyższa możliwa wytrzymałość – są w pełni odporne także na uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. uderzeniem pojazdu o inny. Z drugiej strony tablic wyróżniających pojazdy długie znajdziemy warstwę odblaskową, która w odpowiedni sposób odbija światło innych pojazdów oraz elementów infrastruktury drogowej. Dzięki temu dany element odblaskowy wygląda tak, jakby samoczynnie emitował stosunkowo mocne promienie świetlne. Tablice wyróżniające naczepy i przyczepy są już wstępnie docięte i mogą mieć różne kształty oraz grafiki, zależnie od ich zastosowania. Warto tu wyróżnić najczęściej użytkowane modele składające się z ukośnych pasów, a także warianty w formie prostokąta z czerwonymi krawędziami oraz żółtym wnętrzem.

Gdzie i jak stosuje się tablice wyróżniające i ponadgabarytowe?

Prawidłowe wykorzystanie tablic wyróżniających naczepy oraz pojazdy długie i ciężkie jest dokładnie wyszczególnione w prawie drogowym, a stosowanie się do zaleceń jest obligatoryjne i obowiązuje w zasadzie wszystkie pojazdy spełniające wymogi stawiane przez prawo. Ustawodawca zawarł w ustawie między innymi informacje co do dokładnego miejsca ich umieszczenia, w tym prawidłowej wysokości od jezdni oraz odstępu od bocznej krawędzi pojazdu. Co więcej, w ustawie na temat tablic odblaskowych znajduje się także sposób ich prawidłowego umiejscowienia na pojeździe. Tablice mogą być montowane pionowo lub poziomo, zależnie od ich rozmiarów fizycznych oraz konstrukcji samego pojazdu. W tym celu zachęcamy do dokładnego zapoznania się z rozporządzeniem, w którym znajdują się wszelkie przesłanki co do prawidłowej lokalizacji tablicy wyróżniającej.

Co dają tablice wyróżniające?

Zastosowanie tablic wyróżniających naczepy oraz przyczepy pozwala uniknąć wielu różnych zagrożeń ze strony innych kierowców, dlatego ich użycie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Podstawową zaletą instalacji tablic odblaskowych do przyczep jest między innymi zwiększenie widoczności pojazdu nawet do 1000 metrów w przypadku modeli z najwyższej półki oraz odpowiedniej mocy oświetlenia innych samochodów lub infrastruktury. Dzięki temu inni kierowcy mogą znacznie wcześniej zareagować na zmienne warunki drogowe i uniknąć zdarzeń związanych z np. uszkodzeniem samochodu ciężarowego lub całego zestawu. W ten sposób spada także czas reakcji. Tablice wyróżniające pojazdy zmniejszają go nawet do poziomu pół sekundy, co pozwala na reakcję na najbardziej gwałtowne i nieprzewidziane zdarzenia drogowe. Pojazd wyposażony w tablice wyróżniające środki transportowe długie i ciężkie jest bezpieczniejszy dla innych użytkowników dróg, niezależnie od warunków, jakie panują aktualnie na drodze.

W tablicach odblaskowych liczy się głównie jakość

Tablice wyróżniające przyczepy są fundamentalnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo, lecz należy w prawidłowy sposób zadbać o ich jak najwyższą jakość, kupując wyłącznie modele sprawdzone, pewne i certyfikowane. W naszym sklepie Nadkola.pl znajdują się wyłącznie najlepsze i wyselekcjonowane tablice wyróżniające pojazdy, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania współczesnych klientów. Ich jakość, trwałość oraz staranne wykonanie sprawiają, że akcesoria te zachowują swoje właściwości odblaskowe przez wiele lat po zakupie, a potrzeba ich wymiany zachodzi wyłącznie po ich mechanicznym zniszczeniu, np. po wypadku bądź stłuczce czy innego typu zdarzeniach drogowych. Nie można zapomnieć o tym, że tablice wyróżniające środki transportowe są elementami, których montaż jest wymagany prawnie, dlatego ich samoczynne odklejenie się lub oderwanie przez wandali może skutkować otrzymaniem wysokiego mandatu przez kierowcę i tym samym także przez firmę transportową. Co więcej, spotkania z policją lub funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego trwa na tyle długo, że może w realnym stopniu przyczynić się do opóźnień w dostarczeniu towaru do miejsca odbioru. Zamów już dziś tablice wyróżniające naczepy i przyczepy i skorzystaj z błyskawicznej dostawy oraz produktów dostępnych w korzystnych cenach.

pixel