Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Komponenty do zabudów wywrotek

( ilość produktów: 112 )

Samochody ciężarowe są jednym z najważniejszych ogniw przewozu towarów, na którym opiera się cały transport lądowy. Wystarczy popatrzeć na liczbę ciężarówek przemieszczających się po naszych drogach każdego dnia. Zabudowy wywrotki to elementy wchodzące w skład jednego z najczęściej spotykanych rodzajów naczep.

Zabudowy samochodów ciężarowych - wywrotka, jako jedna z najpopularniejszych naczep

Wywrotki to specjalny rodzaj należący do tych najczęściej spotykanych na polskich drogach naczep. Wykorzystywane są głównie przez przedsiębiorców specjalizujących się w branżach rolniczych, a także budowlanych. Dlaczego? Wywrotki zostały stworzone przede wszystkim do bezpiecznego transportu wszelkich materiałów o sypkiej konsystencji. Mogą to być np. różnego rodzaju zboża, granulaty, pasze, cukry, sól, piach, ziemia, żwir, czy sproszkowane nawozy. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim łatwej i wyjątkowo sprawnej metodzie ich rozładunku. Pozwala na to ich specjalna konstrukcja, dzięki której są w stanie unieść się bezobsługowo i ?zrzucić? z siebie ładunek. Jednak w tym celu niezbędna jest odpowiednia zabudowa do przyczepy!

Podstawowe elementy zabudowy wywrotek

Co ciekawe, ładowność naczepy-wywrotki może sięgać nawet 54 000 kg. Za podniesienie całej skrzyni, nazywanej potocznie ?wanną?, odpowiedzialny jest siłownik, który to z kolei zasila pompa hydrauliczna. W zależności od rozmiaru danej naczepy napęd generowany jest poprzez skrzynię biegów lub pompę olejową ze specjalnym silnikiem elektrycznym. Aby cały układ mógł działać poprawnie, konieczna jest zabudowa do przyczep. W jej skład wchodzą elementy takie jak: zamknięcia burt ? decydujące o osi otwierania, zawiasy burt ? łącznie z ich uchwytami, a także łożyska kulowe wywrotu, które umożliwiają przechylenie wanny z ładunkiem ? najczęściej na wszystkie trzy strony.

Zabudowy naczep - najwyższy poziom bezpieczeństwa

Aby cały układ był jak najwytrzymalszy i mógł działać bez zarzutu przez możliwie najdłuższy czas, warto inwestować wyłącznie w produkty najwyższej jakości. Elementy zabudowy samochodów ciężarowych muszą być wykonane z jak najlepszych materiałów oraz cechować się szczególną trwałością. Decydując się na zakup wysokiej klasy części do zabudowy naczep, minimalizujesz ryzyko powstania jakiejkolwiek usterki, a co za tym idzie ? niepowodzenia w trakcie rozładunku. Warto wybierać jedynie bezpieczne rozwiązania!

Zabudowa do przyczepy o wyjątkowej jakości wykonania

Jeżeli chcesz zadbać o najwyższy komfort i bezpieczeństwo podczas rozładunku, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego ? Nadkola.pl. Proponujemy wyjątkowo szeroki asortyment, w którym znajdziesz jedynie produkty wykonane z najlepszej jakości materiałów. Oferujemy wszelkie elementy do zabudowy wywrotek, słupki kłonicowe, końcówki kulowe do wywrotek, a także pozostałe akcesoria przeznaczone dla samochodów ciężarowych ? m.in. błotniki do naczep. Zwróć uwagę, że wszystkie wymienione produkty dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jeżeli masz jakieś wątpliwości ? skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści służą radą, pomocą i na pewno postarają się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

pixel