Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Zbiorniki na wodę są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla kierowców, którzy potrzebują stałego dostępu do czystej wody do mycia rąk lub do celów technicznych. Zbiorniki samochodowe na wodę firmy Lokhen dostępne w naszym sklepie mają uniwersalny kształt, który bardzo łatwo dopasować do podwozia lub ramy pojazdu. Są też łatwe w montażu. W ofercie posiadamy specjalne uchwyty, które umożliwiają zamocowanie zbiornika na wodę w wybranym miejscu.
Czytaj więcej
Układy jezdne wykorzystywane w samochodach ciężarowych
Na układ jezdny w pojazdach składa się wiele współpracujących ze sobą elementów, których zadaniem jest umożliwienie poruszanie się po drodze. Do najważniejszych składowych każdego układu jezdnego zalicza się koła i ich zawieszenia oraz osie lub mosty napędowe. W zależności od tego, jak jest zbudowany układ jezdny oraz jaki jest jego stopień zaawansowania, pojazd inaczej zachowuje się na drodze. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku ciężarówek.
Czytaj więcej
W jakie elementy oświetlenia musi być wyposażony samochód ciężarowy?
Zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Można to osiągnąć nie tylko stosując się do przepisów, lecz także odpowiednio wyposażając swój samochód. W przypadku ciężarówek szczególne znaczenie mają elementy oświetlenia. Znacząco wpływają one na poziom bezpieczeństwa, jak i samym komfort jazdy podczas jazdy po zmroku. Jakie elementy oświetlenia są niezbędne i co warto wiedzieć na ich temat? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
Jak działają skrzynie biegów w ciężarówkach?
Skrzynia biegów to bardzo ważny element każdej ciężarówki. Dzięki niej możliwe jest zmienianie poszczególnych parametrów silnika, tak aby jak najlepiej dostosować jego pracę i możliwości do bieżących warunków. Skrzynie biegów znajdujące się w ciężarówkach, znacznie różnią się od przekładni montowanych w samochodach osobowych. Ich konstrukcja jest bardziej skomplikowana, a sama zasada działania nieco bardziej złożona. Czym różni się manualna i automatyczna skrzynia biegów w ciężarówce i jak wygląda ich obsługa? Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej

„Polacy wybierają podróże autem ze względu na dużą elastyczność i mobilność. Jednak warto pamiętać, aby przed taką wyprawą odpowiednio przygotować swój pojazd. Najlepiej oddać auto do sprawdzenia mechanikowi, warto także samodzielnie sprawdzić płyny, opony i światła” – mówi Przemysław Gąsiorowski, ekspert autobaza.pl.

<!-- [if gte mso 9]> <w:LsdE
Czytaj więcej

Profesjonalny zbiornik na czystą wodę to bardzo praktyczny element wyposażenia samochodów ciężarowych oraz samochodów dostawczych. Będzie przydatny dla kierowców w transporcie dalekobieżnym, budowlanym, a także idealnie sprawdzi się zamontowany na lawecie.

Czytaj więcej
Właściciele łódek wiedzą, jaką przyjemność sprawia zwodowanie własnego sprzętu na ulubionym zbiorniku wodnym. Przyjemność ta musi być jednak poprzedzona mniej przyjemnym wstępem: załadowaniem łodzi na przyczepę i jej bezpiecznym transportem. Aby ten proces przebiegł szybko i sprawnie niezbędne są akcesoria, które zwykle trzeba dokupić i co jakiś czas wymieniać na nowe: rolki i podpory.
Czytaj więcej

Pożary zazwyczaj pojawiają się niespodziewanie, a ogień może rozprzestrzeniać się bardzo szybko. Największym ryzykiem obciążone są miejsca użyteczności publicznej, a także firmy, budynki mieszkalne, czy wszelkiego rodzaju pojazdy. Wyposażenie ich w gaśnice wiąże się z niewielkim wydatkiem, a może uratować życie. 

Czytaj więcej

Kliny pod koła zabezpieczają pojazd przed niekontrolowanym staczaniem się z pochylonej nawierzchni. Należą obecnie do obowiązkowego wyposażenia samochodów powyżej 3,5 DMC, a niektóre duże firmy logistyczne wymagają korzystania z klinów przy załadunku i rozładunku od wszystkich dostawców, niezależnie od wielkości pojazdu.

Czytaj więcej

Porządna skrzynka narzędziowa to najlepszy przyjaciel kierowcy. Jednak w wielu samochodach ciężarowych i busach producenci nie montują takich skrzynek. Dlatego w ofercie naszego sklepu posiadamy skrzynki narzędziowe w wielu różnych rozmiarach (od 40 cm do 1 m długości), aby można je było dopasować do dostępnej przestrzeni „na pace”.

Czytaj więcej
pixel