Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oznakowanie pojazdów

( ilość produktów: 14 )

Oznakowanie pojazdów to zagadnienie mające decydujący wpływ na bezpieczeństwo na drodze, dlatego zastosowanie naklejek czy taśm w wyszczególnionych przypadkach jest wymagane przez prawo. Aby jednak oznakowanie pojazdów specjalnych w odpowiedni sposób spełniało swoje zadanie, musi być odpowiedniej jakości. Produkty z kategorii oznakowania dostępne w naszym sklepie spełniają wszelkie oczekiwania klientów, jak i wymagania stawiane przez prawo. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi wariantami.

Czym powinny charakteryzować się elementy oznakowania pojazdów specjalnych?

Z reguły oznakowanie pojazdów specjalnych i ciężarowych ma jedną podstawową funkcję – służy do wizualnego informowania innych użytkowników dróg o ponadwymiarowym ładunku lub nietypowym kształcie danego pojazdu czy jego wystających elementach i konturach. Przeważnie ma formę samoprzylepnych taśm lub gotowych już tabliczek, wykonanych ze specjalnego tworzywa odbijającego światło na daleką odległość. Dzięki temu oznaczenie ładunku w ten sposób pozwala na odpowiednią reakcję przez innych użytkowników dróg, którzy dzięki temu są w stanie uniknąć niebezpieczeństwa związanego z np. nieoświetlonym rejonem naczepy. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku użytkowania danego pojazdu w godzinach nocnych i na drogach szybkiego ruchu, gdzie widoczność jest szczególnie istotna.

Informacje praktyczne na temat oznaczenia pojazdów ciężarowych i specjalnych

Oznakowanie wystającego ładunku nakleja się na płaskie lub zaoblone powierzchnie (zależnie od typu oznaczenia), które wcześniej warto przygotować w odpowiedni sposób poprzez ich dokładne wyczyszczenie oraz usunięcie tłuszczu, który zmniejsza własności adhezyjne kleju znajdującego się pod spodem naklejki. W ten sposób można dokonać oznaczenia ładunku w płaszczyźnie pionowej oraz poziomej. W naszym sklepie znajduje się oznakowanie ładunku wystającego z tyłu pojazdu w wielu różnych wariantach. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi i do złożenia zamówienia już dziś. Z naszej strony zapewniamy szybką dostawę i pomoc na każdym etapie.

pixel