Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabudowy skrzyniowe — jakie są ich rodzaje i przeznaczenie?

2024-02-08

Na samochodach dostawczych montuje się różnego rodzaju zabudowy. Elementy te pozwalają zwiększyć ładowność i funkcjonalność samochodu, są więc chętnie wykorzystywane w logistyce. Dzięki dobrze zaprojektowanej zabudowie nie trzeba także martwić się o bezpieczeństwo przewożonych towarów. Istnieje wiele rodzajów takich konstrukcji, a to, którą z nich zastosujemy w samochodzie, zależy od naszych potrzeb i przeznaczenia pojazdu. Jednym z najpopularniejszych ich typów są zabudowy skrzyniowe. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są zabudowy skrzyniowe?

Zabudowa skrzyniowa to konstrukcja często montowana w samochodach dostawczych. Jej głównym elementem jest skrzynia ładunkowa, najczęściej wykonywana z aluminium ze względu na trwałość i lekkość tego materiału. Auta dostawcze z zabudową skrzyniową w podstawowej wersji przypominają nieco klasyczne pickupy. W zabezpieczeniu przewożonego ładunku przed zsunięciem się z powierzchni transportowej chronią profile burtowe, otaczające skrzynię ze wszystkich stron. Zabudowy skrzyniowe mogą być modyfikowane na wiele sposobów, w zależności od potrzeb właściciela. Dla przykładu, jeśli burty wydają się niedostatecznie wysokie, można zdecydować się na ich podwyższenie.

Gdzie korzysta się ze skrzyniowej zabudowy do samochodów dostawczych?

Skrzyniowa zabudowa dobrze sprawdza się niemal wszędzie tam, gdzie konieczny jest przewóz ciężkich, ale i niewymagających specjalnych warunków towarów. Na co dzień korzystają za nich na przykład firmy budowlane, transportując różnego rodzaju materiały, surowce oraz maszyny. Przydają się one również w firmach remontowych, gdzie służą do transportu elementów czy narzędzi wykończeniowych. Korzysta się z nich również w firmach komunalnych i gospodarstwach rolnych. Zakres zastosowań tego rodzaju naczep dodatkowo poszerzany jest przez możliwość ich modyfikowania. Rodzajom zabudowy skrzyniowej przyjrzymy się w dalszej części artykułu.

Jakie mogą być rodzaje zabudowy skrzyniowej?

Standardowa zabudowa skrzyniowa montowana jest na nadwoziu i otoczona aluminiowymi burtami. W tej postaci świetnie sprawdza się w przewozie towarów, które nie wymagają wzmocnionej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Jeśli taka potrzeba zaistnieje, właściciel może zdecydować się na pokrycie zabudowy plandeką. W tym celu przygotowuje się ramę ze słupków i kratownic, które podtrzymują konstrukcję. Zabudowy skrzyniowe plandekowe to odpowiedni wybór w przypadku transportu towarów, którym deszcz czy inne czynniki atmosferyczne mogłyby zaszkodzić. Innym rodzajem zabudowy typu skrzynia są modele wyposażone w dźwig HDS. Z ich pomocą można łatwo załadowywać i rozładowywać naczepę, co czyni je szczególnie praktycznymi w przypadku transportu ciężkich towarów — cegieł, bloków betonowych, maszyn budowlanych itp.

Akcesoria i części do zabudów skrzyniowych — jak znaleźć odpowiednie?

Szukasz praktycznych akcesoriów do zabudów skrzyniowych? Jesteś w dobrym miejscu — w sklepie internetowym Nadkola.pl zadbaliśmy o bogaty asortyment produktów, które pozwolą Ci zmodyfikować naczepę w pożądany sposób. Znajdziesz tu na przykład słupki, wsporniki do zabudowy czy uchwyty mocowania ładunków. Dzięki nim skonstruujesz solidną, wytrzymałą i stabilną zabudowę, która pozwoli Ci bezpiecznie i bezproblemowo przewozić pożądane towary. Zajrzyj na stronę https://nadkola.pl/pol_m_Komponenty-do-zabudow-skrzyniowych-819.html i sprawdź ofertę akcesoriów i części do zabudów skrzyniowych!  

pixel