Kiedy stosować kliny pod koła przyczepy?
Wyładunek, przeładunek czy też załadunek towarów na przyczepę powinny być przeprowadzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dotyczy to dbałości zarówno o zdrowie i życie ludzkie, jak też ładunek i pojazd. Nieocenionym wsparciem w całym procesie okazują się kliny. Tego typu blokada pod koła pozwoli utrzymać pojazd w stabilnym położeniu i zapobiegnie jego przemieszczaniu się. Poznaj bliżej wytrzymałe kliny pod koła oraz potencjał ich zastosowania w praktyce.
Kliny pod koła przyczepy – czym są?
Produkt ten znany jest, odkąd wynaleziono koło. Kliny pod koła zapewniają stabilną pozycję pojazdu, przyczepy czy też maszyny i zapobiegają ich staczaniu się. Stosuje się je zarówno w odniesieniu do samochodów ciężarowych, samych przyczep, jak i aut osobowych. Kliny pod koła wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Ważne, aby parametry techniczne i właściwości produktu były bezpośrednio dopasowane do specyfiki jego zastosowania i ciężaru pojazdu, który musi utrzymać. Wysokiej jakości kliny samochodowe powstają z wytrzymałej gumy, która jest odporna na duże obciążenia i intensywną eksploatację. Alternatywą jest odporny na uszkodzenia metal. Dzięki temu produkt ten na długo zachowuje swoje właściwości. Jednocześnie kliny zajmują mało miejsca, dlatego warto posiadać je na wyposażeniu swojego pojazdu. Musisz mieć świadomość tego, że klin to nie tylko przydatne akcesorium, ale także element wyposażenia wymagany przez prawo w wielu krajach. Są one obowiązkowe w przypadku każdej dwuosiowej przyczepy ważącej co najmniej 750 kg.
Kiedy używać klinów pod koła przyczepy?
Kliny pod koła przyczepy i lawety to produkt, który przyda się w wielu sytuacjach. Jego kluczowym zadaniem jest zabezpieczenie przyczepy przed niekontrolowanym przemieszczaniem się. Wszystko po to, aby uniknąć wypadku i zapewnić sobie najwyższy standard bezpieczeństwa pracy. Brak klina może spowodować, że pojazd się przemieści i najedzie na pracownika lub stoczy się wyrządzając inne szkody. Obecnie kliny stosuje się m.in. podczas:załadunku przyczepy;wyładunku przyczepy;pozostawiania przyczepy na placu manewrowym, magazynowym lub parkingu;postoju samochodu ciężarowego na parkingu;zabezpieczaniu przyczepy przed stoczeniem się z rampy;wykonywania prac naprawczych przy przyczepie lub ciężarówce;podłączaniu przyczepy do ciągnika lub innego pojazdu.Powyższe sposoby zastosowania klinów w praktyce wskazują na to, że element ten pełni bardzo ważną funkcję w codziennej pracy kierowcy. Ponadto blokady do opon tego typu powinno stosować się również w przypadku osób prywatnych. Przed pozostawieniem przyczepy dokładnie sprawdź, czy klin został umieszczony prawidłowo i gwarantuje jej stabilną pozycję. Rekomenduje się stosowanie dwóch klinów po obu stronach koła, aby zapewnić większe bezpieczeństwo.
Kiedy używać klinów pod koła samochodu osobowego?
Tak naprawdę kliny warto mieć również pod ręką w samochodach osobowych. Przydadzą się podczas wielu codziennych sytuacji, w tym m.in. wykonywania naprawy auta, wymiany koła czy też pozostawiania auta w sytuacjach awaryjnych, gdy hamulec ręczny odmówi posłuszeństwa. To tylko kilka przykładów, jak samochodowe kliny pod koła mogą ułatwić Ci codzienne korzystanie z auta. Potencjał ich zastosowania jest naprawdę szeroki.
Co znajdziesz w naszej ofercie?
Dbając o potrzeby szerokiego grona odbiorców, przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę klinów pod koła przyczep. W sklepie Nadkola oferujemy kliny składane oraz w wersji jednolitej. Ponadto znajdziesz tu dedykowane uchwyty z postaci trzpieni, które ułatwiają umieszczanie klina i jego wyjmowanie spod koła. Przydają się zwłaszcza w przypadku ciężkich ładunków. W naszej ofercie są również uchwyty kieszeniowe i kieszenie klina. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą pod linkiem https://nadkola.pl/pol_m_Kliny-pod-kola-230.html oraz do dopasowania modelu klina bezpośrednio do swoich potrzeb.