Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie funkcje pełnią zbiorniki samochodowe na wodę?

2024-03-13

Każdy kierowca, któremu zdarza się wybierać w dłuższe trasy, z pewnością nie raz doświadczył sytuacji, w której potrzebna mu była czysta woda.  Czasem przydaje się ona do mycia rąk, innym razem ułatwia wyczyszczenie jakiejś powierzchni lub części samochodu. Aby nie musieć zatrzymywać się w trasie w celu uzupełnienia zapasów wody, dobrze jest wyposażyć pojazd w pojemny zbiornik na nią. Sprawdź, dlaczego warto zaopatrzyć się w takie akcesorium i jak znaleźć odpowiedni model dla swojego samochodu.

Do czego przydaje się samochodowy zbiornik na wodę?

Zbiorniki na wodę można montować w wielu pojazdach, jednak najczęściej wyposaża się w nie samochody ciężarowe, dostawcze i kempingowe, a także lawety czy busy. Akcesoria te mogą przydać się wszystkim, którzy co jakiś czas wyjeżdżają w trasy, na których trudno o dostęp do bieżącej wody.W pojazdach rolniczych zbiorniki przydają się przede wszystkim do oczyszczania maszyn i ich elementów. Ze względu na specyfikę tego rodzaju działalności, używane w niej sprzęty i narzędzia nieustannie ulegają zabrudzeniom i wymagają regularnej konserwacji, która zapobiegnie poważniejszym usterkom. Dzięki łatwemu dostępowi do wody operator maszyny może też w każdej chwili pozbyć się z dłoni resztek smaru czy środków uprawy roślin.W pojazdach ciężarowych i dostawczych taki produkt może zostać użyty do transportu cieczy używanej w celach technicznych. Jeśli w czasie przewozu zajdzie potrzeba umycia rąk, wyczyszczenia wnętrza pojazdu lub opłukania jakiegoś przedmiotu, kierowca nie musi zbaczać z trasy, by skorzystać z bieżącej wody na myjni czy na stacji benzynowej.W pojazdach kempingowych takie zbiorniki mogą przydać się na mnóstwo sposobów. Przewożona w nich woda daje możliwość umycia naczyń, wysprzątania wnętrza kampera, podlania roślin doniczkowych czy usunięcia zabrudzeń z karoserii. 

Jakie rodzaje zbiorników na wodę dostępne są na rynku?

Dostępne w ofertach sklepów zbiorniki na wodę do samochodów różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością. W autach dostawczych i mniejszych maszynach rolniczych dobrze sprawdzi się model 30 L. Bardziej pojemne egzemplarze, na przykład 50 L, to odpowiedni wybór dla samochodów ciężarowych czy większych kamperów.Różnice między zbiornikami na wodę występują również w zakresie konstrukcji. Część modeli to wyłącznie proste pojemniki, ale na rynku można znaleźć także egzemplarze wyposażone w kranik czy dozownik na mydło. Do produkcji zbiorników na wodę wykorzystuje zazwyczaj trwałe tworzywo sztuczne.

Jak wybrać odpowiedni zbiornik samochodowy na wodę?

Jeżeli planujesz zakup zbiornika samochodowego, zacznij od określenia swoich potrzeb. Oceń, jak pojemny powinien być właściwy model, sugerując się litrażem wody, który będzie zużywany podczas korzystania z maszyny. Jeśli ma się zamiar wyruszać w długie trasy lub często opróżniać zbiornik, lepszym wyborem będzie większy egzemplarz, na przykład o pojemności 50 litrów. Aby z pojemnika korzystało się łatwiej i przyjemniej, postaw na model wyposażony w kranik i dozownik na mydło.Jeśli chodzi o materiał wykonania zbiornika, dobrym wyborem będzie model z trwałego, nietoksycznego tworzywa sztucznego. Wykonane z niego produkty są lżejsze od swoich metalowych odpowiedników, dzięki czemu nie obciążają zbytnio konstrukcji pojazdu, zazwyczaj mają też bardziej atrakcyjne ceny. Koniecznie postaw na egzemplarz z grubszymi ściankami, które wytrzymają wstrząsy i długo zachowają szczelność oraz pierwotny wygląd.

Samochodowe zbiorniki na wodę od Nadkola.pl — wygodne, praktyczne i na lata!

Zbiorniki na wodę i akcesoria dla Twojego samochodu lub floty pojazdów znajdziesz w Nadkola.pl. Dbamy o to, by w naszym asortymencie obecne były wyłącznie produkty wysokiej jakości, dlatego nawiązujemy współpracę tylko z renomowanymi producentami — kupisz u nasz m.in. pojemniki marek Lokhen czy LAGO. W sklepie Nadkola.pl oferujemy zbiorniki na wodę z kranikiem i dozownikiem na mydło, łatwe w montażu i wykonane z doskonałej jakości tworzywa o grubych ściankach. Znajdziesz je na stronie https://nadkola.pl/pol_m_Zbiorniki-na-wode-i-akcesoria-231.html. Nasze modele dopasują się do wielu pojazdów, od maszyn rolniczych po kampery czy lawety.

pixel