Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać kliny pod koła przyczepy ciężarowej?

2024-02-12

Przyczepy ciężarowe przydają się w firmach budowlanych, transportowych, a także w działalności rolniczej. Pozwalają one przewozić masywne ładunki o dużych rozmiarach, a ich łączna masa całkowita może wynosić nawet ponad 750 kg. Ze względu na to, posługujący się nimi przewoźnicy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa na drogach, zarówno w ruchu, jak i podczas postoju. Aby mieć pewność, że zaparkowana przyczepa nie przemieści się samoczynnie, należy ją ustabilizować z pomocą klinów pod koła.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kliny od koła?

Kliny to forma blokady, która powstrzymuje koło przed toczeniem się. Jest to więc przydatny typ dodatkowego zabezpieczenia pojazdów, które pozwala upewnić się, że nie zaczną one przemieszczać się po zaparkowaniu. Blokady pod koła w tej postaci stosuje się w wielu branżach — na co dzień korzystają z nich przede wszystkim firmy transportowe, spedycyjne, a także właściciele flot samochodów dostawczych czy rolnicy. Dzięki wytrzymałym klinom pod koła można zwiększyć bezpieczeństwo postoju każdego typu pojazdu, w tym przyczepy ciężarowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kliny pod koła dla przyczepy ciężarowej?

Dostępne na rynku kliny występują w wielu rozmiarach i kształtach. Różnią się również pod kątem innych właściwości, dlatego chcąc znaleźć odpowiedni model dla siebie, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy listę najistotniejszych czynników świadczących o jakości klinów i ich kompatybilności z przyczepą ciężarową. Rozmiary blokady i inne parametry. Im wyższe koło zamierza się zabezpieczyć, tym większy powinien być klin. Do typowej przyczepy ciężarowej sprawdzi się model o długości wynoszącej ok. 40 cm i wysokości ok. 20 cm. Należy także pamiętać o sprawdzeniu, do pojazdów o jakiej masie przeznaczony jest klin, a następnie porównaniu tej wartości z masą przyczepy. Możesz również zwrócić uwagę na wagę wybranych modeli — powinny one być dość lekkie, aby nie sprawiały problemów podczas ustawiania. Trwałe i mocne tworzywo. Aby klin pełnił swoją funkcję, musi być wykonany z wytrzymałego i odpornego na duże obciążenia materiału — na przykład grubego tworzywa sztucznego. Wybierając dobrej jakości model, zapewniasz sobie produkt na długie lata, który nawet po wielu użyciach wciąż wyglądał jak nowy i pozostawał w pełni sprawny. Brak wpływu czynników zewnętrznych na jakość. Odpowiednie kliny pod koła samochodu czy przyczepy ciężarowej nigdy nie będą podatne na wpływ wilgoci albo zaskakujących zmian temperatur. Jeśli zauważyłeś, że w Twojej blokadzie zaczyna się gromadzić woda lub elementy się rozszczelniają, pora na wymianę akcesorium. Kolor i kształt. Samochodowe kliny często występują w intensywnych, jaskrawych barwach. Jest tak, ponieważ elementy te powinny być dobrze widoczne nawet w warunkach słabego oświetlenia. Kształt blokady ma wpływ na jej dopasowanie do koła, a także pozwala wnioskować o jej praktyczności czy ilości miejsca, które trzeba będzie przeznaczyć na jej przechowywanie. Najmniej przestrzeni zabierają kliny składane, na przykład modele z serii Lokhen Origamy.

Kliny pod koła od Nadkola.pl — dlaczego warto? Poznaj naszą ofertę!

W Nadkola.pl kupisz nie tylko blokady pod koła, lecz również rozmaite inne akcesoria do przyczepy — uchwyty czy kieszenie klinów. Nasz sklep wyróżnia bogaty wybór towaru, atrakcyjne ceny i wysoka jakość każdego z  oferowanych produktów. Robiąc zakupy w Nadkola.pl, zawsze możesz liczyć na fachową poradę i indywidualne podejście — jeśli potrzebujesz pomocy w doborze klinów do przyczep samochodowych, skontaktuj się z nami! Dlaczego warto wyposażyć się w blokady pod koła z naszej oferty? Przede wszystkim dlatego, że pochodzą one od sprawdzonego, włoskiego producenta, znanego z dopracowanego patentu i doskonałej jakości produktów — firmy Lokhen. Trwałe tworzywo użyte do produkcji klinów zapewnia im wytrzymałość na lata, a konstrukcja cechuje się bezawaryjnością i pozwala dopasować blokadę do wielu typów pojazdów, w tym przyczep ciężarowych. Zajrzyj na stronę https://nadkola.pl/pol_m_Kliny-pod-kola-230.html i przeglądaj modele dostępne w ofercie Nadkola.pl!  

pixel